Terapia bólu ostrego u dorosłych

Cel kształcenia:

Przygotowanie pielęgniarki, położnej do samodzielnego udzielania świadczeń zdrowotnych w okresie okołooperacyjnym w zakresie uśmierzania bólu ostrego:

 monitorowania natężenia bólu za pomocą przyjętych skal oceny natężenia bólu;

 monitorowania przebiegu leczenia przeciwbólowego u chorych;

 podawania leków różnymi drogami w celu uśmierzania bólu ostrego w zakresie zlecenia lekarskiego, także z wykorzystaniem technik analgezji regionalnej;

 modyfikowania dawki leku przeciwbólowego, w zakresie zlecenia lekarskiego, na podstawie monitorowania bólu i stanu pacjenta.

Terapia bólu przewlekłego u dorosłych

Cel kształcenia:

Przygotowanie pielęgniarki, położnej do udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie terapii bólu przewlekłego u pacjenta dorosłego, ze szczególnym uwzględnieniem pacjenta w wieku podeszłym.

Opieka pielęgniarska nad chorymi dorosłymi w leczeniu systemowym nowotworów

Cel kształcenia:

Pielęgniarka, położna sprawuje opiekę nad pacjentem w trakcie leczenia systemowego choroby nowotworowej.

Resuscytacja oddechowo-krążeniowa noworodka

Cel kształcenia:

Przygotowanie pielęgniarki, położnej do rozpoznania stanu zagrożenia życia noworodka i samodzielnego podejmowania działań resuscytacyjnych w ramach kompetencji zawodowych.

Opieka nad osobami z cukrzycą stosującymi terapię ciągłego podskórnego wlewu insuliny (CPWI)

Cel kształcenia:

Przygotowanie pielęgniarki/położnej do samodzielnej, kompleksowej opieki nad osobami z cukrzycą stosującymi terapię ciągłego podskórnego wlewu insuliny.

Wywiad i badanie fizykalne

Cel kształcenia:

Ukształtowanie kompetencji samodzielnego, kompleksowego badania podmiotowego i przedmiotowego pacjenta dorosłego oraz analizy wyników badania w kierunku sformułowania wniosków pozwalających na planowanie i realizowanie opieki pielęgniarskiej. 
Pielęgniarstwo epidemiologiczne
Cel kształcenia:
Celem kształcenia jest uzyskanie przez pielęgniarkę, położną wiedzy oraz umiejętności niezbędnych do wykonywania określonych programem kursu kwalifikacyjnego zadań w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego.
 
Pielęgniarstwo rodzinne dla położnych

Cel kształcenia:

Przygotowanie położnej do samodzielnego udzielania profesjonalnych świadczeń zdrowotnych na rzecz kobiety i jej rodziny w zdrowiu i ze współistniejącymi problemami zdrowotnymi oraz do pełnienia roli propagatora zdrowia.
Szczepienia ochronne dla położnych

Cel kształcenia:

Przygotowanie położnej do samodzielnego udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie:

 szczepień ochronnych noworodków;

 szczepienia przeciw HPV, istotnego ze względów epidemiologicznych, postępowania w przypadku wystąpienia niepożądanego odczynu poszczepiennego (NOP) oraz prowadzenia sprawozdawczości w zakresie szczepień ochronnych.

Pielęgniarstwo operacyjne dla położnych

Cel kształcenia:

Przygotowanie położnej do realizacji zadań zawodowych w stopniu umożliwiającym samodzielną pracę na bloku operacyjnym z zachowaniem zasad postępowania aseptycznego.
Monitorowanie dobrostanu płodu w czasie ciąży i podczas porodu

Cel kształcenia:

Przygotowanie położnej do samodzielnego udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie monitorowania dobrostanu płodu w czasie ciąży i podczas porodu, w wybranych stanach klinicznych matki i płodu.

Pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywnej opieki w położnictwie i ginekologii

Cel kształcenia:

Przygotowanie położnej do udzielania świadczeń zdrowotnych w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki medycznej oraz postępowania w stanach nagłych w położnictwie i ginekologii.
Leczenie ran dla położnych

Cel kształcenia:

Przygotowanie położnej do samodzielnego udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie opieki nad chorą z raną, w tym z raną odleżynową do III° włącznie, owrzodzeniem nowotworowym, przetoką oraz do zdejmowania szwów z rany.
Edukacja i wsparcie kobiety w okresie laktacji

Cel kształcenia:

Położna, edukator do spraw laktacji, obejmie specjalistyczną opieką kobietę i jej dziecko w okresie przygotowania, rozpoczęcia i trwania karmienia piersią.

Opieka nad kobietą z cukrzycą w okresie okołoporodowym

Cel kształcenia:

Przygotowanie położnej do sprawowania opieki nad kobietą z cukrzycą w okresie przedkoncepcyjnym, podczas ciąży, porodu i połogu.

Specjalizacja Pielęgniarstwo ginekologiczno-położnicze

Cel kształcenia:

Przygotowanie położnej do sprawowania kompleksowej, ciągłej specjalistycznej opieki ginekologiczno-położniczej nad kobietą i jej rodziną w różnych okresach życia.
Onkologia ginekologicza

Cel kształcenia:

Przygotowanie położnej do sprawowania kompleksowej opieki onkologicznej nad kobietą z chorobą nowotworową narządu rodnego i piersi.
Specjalizacja Pielęgniarstwo rodzinne dla położnych

Cel kształcenia:

Przygotowanie położnej do profesjonalnego i samodzielnego sprawowania opieki nad kobietą i jej rodziną w zdrowiu i z współistniejącymi problemami zdrowotnymi. 
Szkolenie dla pracodawców i osób kierujących

Zapraszamy na szkolenie okresowe bhp dla pracodawców i osób kierujących pracownikami. Szkolenie jest prowadzone w formie seminarium z zastosowaniem aktywnych metod nauczania jak case study (studium przypadków) czy burza mózgów. Ponadto w czasie szkolenia będą prezentowane filmy szkoleniowe z dziedziny bhp. W celu utrwalenia przyswojonej wiedzy uczestnicy będą korzystali z narzędzi dydaktycznych w formie quizów lub gier planszowych. Po zakończonym szkoleniu pracodawcy lub osoby kierujące pracownikami powinni zwiększyć swoją świadomość na temat roli kadry menedżerskiej w zakładzie pracy i ich znacznego wpływu na zarządzanie bezpieczeństwem pracy. Ponadto ćwiczenia w których będą brali udział uczestnicy ułatwi im zapoznać się w praktyce z dokumentacją wypadkową, przeglądami bhp, zasadami przydziału odzieży roboczej i środków ochrony osobistej itp. Szkolenie kończy się testem egzaminacyjnym. Na zakończenie każdy z uczestników otrzyma znaczek lub długopis promujący bezpieczne zachowania bhp w środowisku pracy.

Szkolenie dla stanowisk robotniczych

Zapraszamy na szkolenie okresowe bhp dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych. Szkolenie jest prowadzone w formie instruktażu z zastosowaniem aktywnych metod nauczania jak case study (studium przypadków). W czasie szkolenia będą prezentowane filmy szkoleniowe z dziedziny bhp. Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznać się z różnorodnymi rodzajami środków ochrony osobistej jak również rodzajami odzieży roboczej. W celu utrwalenia przyswojonej wiedzy uczestnicy będą korzystali z narzędzi dydaktycznych w formie quizów lub gier planszowych. Po zakończonym szkoleniu uczestnicy zwiększą swoją świadomość na temat istotnej roli pracownika w zakładzie pracy, który kształtując bezpieczne postawy w znacznym stopniu zmniejsza ilość wypadków przy pracy czy zachorowań na choroby zawodowe. Szkolenie kończy się testem egzaminacyjnym. Ponadto każdy z uczestników otrzyma długopis lub znaczek promujący bezpieczne zachowania w środowisku pracy.